044 499 79 63

Трансляція ТБ каналів

Правові аспекти регулювання діяльності готелів в сфері поширення телевізійного мовлення (трансляція ТВ каналів).

1. Що таке «кабельне телебачення» за українським законодавством?

Як правило, під поняттям «кабельне телебачення» розуміють надання абонентам можливості перегляду кількох телеканалів, які доставляються по одному кабелю. Такий кабель є багатоканальної телемережею, а сукупність телеканалів, що поставляються абоненту по телемережі – «пакетом програм».

Таким чином, під використовуваним в побуті поняттям «кабельне телебачення» закон має на увазі надання абонентам пакетів різних телепрограм з використанням ресурсів багатоканальних телемереж.

2. Хто може поширювати пакети програм в готельних кабельних мережах?

В силу закону право поширювати пакети програми в багатоканальних телемережах (включаючи готельні мережі) мають тільки так звані провайдери програмної послуги. Суть діяльності провайдерів зводиться до формування ними пакетів з декількох телеканалів і доставки їх через багатоканальну телемережу абонентам кабельного телебачення.

Таким чином, для отримання права легально поширювати пакети телепрограм в готельних багатоканальних мережах необхідно набути статусу провайдера програмної послуги.

3. Чи є які-небудь виключення, при яких поширення програм можливо не провайдерами програмної послуги?

Так, в деяких випадках доступ абонентів до програм може надаватися і не провайдерами програмної послуги. Наприклад, функціонування систем колективного прийому телепрограм може забезпечуватися операторами або провайдерами телекомунікацій, які не мають статусу провайдера програмної послуги.

Але при цьому слід враховувати, що діяльність з надання послуг колективного прийому телепрограм в законодавстві чітко не врегульована. Одночасно з цим, сьогоднішня судова практика дотримується принципу, що система колективної прийому не може експлуатувати багатоканальні телемережі. Прикладом системи колективного прийому є колективна антена, яка приймає телесигнал і розподіляє його між усіма підключеними до неї телеприймачів.

У зв’язку з цим питання про те, чи може встановлена ​​в готелі система кабельного телебачення розглядатися як «система колективної прийому», для роботи якої ліцензія не потрібна, оцінюється в кожному окремому випадку індивідуально.

4. Чи потрібно готелі ставати провайдером програмної послуги, щоб доставляти своїм мешканцям програми по багатоканальної телемережі?

Закон визначає, що будь-яке поширення пакетів програм в багатоканальних мережах може здійснюватися виключно провайдерами програмної послуги. Будь-яких винятків для готелів законодавство не містить. Більш того, про те, що поширення програм готелях здійснюється провайдерами програмної послуги, йдеться і в деяких постановах Кабміну (постанова №412 від 13.12.2011).

З іншого боку, поширенням програм може займатися і не сам готель, а треті особи, з яким у готелі буде відповідний договір. Безумовно, таке третя особа все одно має мати статус провайдера програмної послуги.

5. Як стати провайдером програмної послуги?

Діяльність провайдера програмної послуги можлива лише після отримання відповідної ліцензії. Ліцензія видається Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення.

6. Який розмір ліцензійного збору за отримання ліцензії провайдера програмної послуги?

За отримання ліцензії провайдера програмної послуги, який буде надавати послуги абонентам на обмежених територіях (в санаторіях, готелях, пансіонатах і т.д.) необхідно сплатити ліцензійний збір у розмірі п’яти мінімальних заробітних плат.

Ліцензія видається терміном на 10 років.

7. Які права дає ліцензія провайдера програмної послуги?

Ліцензія провайдера програмної послуги дає право ретранслювати в належній йому телемережі певний перелік телепрограм. Телепрограми провайдер підбирає самостійно, однак за будь-яких обставин він зобов’язаний внести в цей перелік усе ефірні телеканали.

Остаточний перелік каналів, які провайдер надає своїм абонентам, затверджується Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення, і вноситься до ліцензії.

8. Що ще потрібно, крім ліцензії провайдера, для легального розповсюдження телепрограм в готельної кабельної мережі?

Для легального розповсюдження телепрограм однієї ліцензії провайдера програмної послуги недостатньо. Додатково до неї потрібно укладати з кожним з телеканалів ліцензійні договори, за якими провайдер отримує право ретранслювати їх програми в готельних мережах. З цього правила є винятки: ретрансляція телеканалів, які присутні в телеефірі, здійснюється без договору з каналами. Для цього достатньо лише самої ліцензії провайдера.

Фото в Instagram

Sorry:

- The access_token provided is invalid.
- Instagram feed not found.

Останні Твіти

  • Одноразовые #пульты для гостиничных ТВ с семенами растени ,
  • Исследование определило главные вызовы для брендов в 2017 году ,
  • В номерах отеля Wynn Las Vegas появится голосовой помощник ,

Найкращі технічні рішення для готельного бізнесу

Контакти

Компанія RCI Consulting пропонує технічні рішення на базі новітніх технологій та обладнання провідних виробників, які спеціально розроблені для готелів.

  • 03142, м.Київ, Україна, вул. В.Стуса, 35/37
  • +38 044 499 79 63; +38 097 244 08 44

Надіслати повідомлення

Отправить
We'll Call You Back!

×
Мы перезвоним!

×
Ми передзвонимо!

×